Urodziny Chopina

Idea

idea urodziny chopina

Muzyka Fryderyka Chopina inspiruje, intryguje i wciąga. Grana w salach koncertowych dociera do dość wąskiego grona odbiorców. By podzielić się jej pięknem i umożliwić szerszy odsłuch organizujemy Urodziny Chopina. Na organizację wydarzenia wybraliśmy miejsce nietypowe, a mianowicie przestrzenie galerii handlowych.

W naszym projekcie między słuchaczem, a muzyką klasyczną nie ma barier. Swobodna atmosfera zakupowa, własny styl i radość przeżywania tworzą niesamowicie przyjazną przestrzeń. Dzięki temu możemy realizować cel jakim jest odczarowywanie muzyki klasycznej dla nowych grup odbiorców poprzez element zaskoczenia. Spotkanie z muzykami grającymi na żywo kompozycje Chopina to dla klientów Galerii doświadczenie unikatowe.

Koncerty są  organizowane co roku, z uwzględnieniem przedziału dat od 22 lutego do 1 marca – obie te są kojarzone z urodzinami kompozytora. W wydarzeniu biorą udział młodzi, utalentowani muzycy, soliści wielokrotnie nagradzani na festiwalach i w konkursach, zarówno krajowych jak i zagranicznych, a także orkiestry.