8 koncertów w ramach Urodzin Chopina

W Galerii Kazimierz trwają koncerty urodzinowe z okazji 205. rocznicy narodzin Fryderyka Chopina.

W programie – Chopin Master
22 lutego, godz. 18.00 – Alicja Oktabska / Katarzyna Vernet
23 lutego, godz. 18.00 – Ireneusz Boczek / Alicja Oktabska
24 lutego, godz. 18.00 – Witold Wilczek / Paweł Motyczyński
25 lutego, godz. 18.00 – Dorota Motyczyńska / Ireneusz Boczek
26 lutego, godz.18.00 – Katarzyna Vernet / Witold Wilczek
27 lutego, godz. 18.00 – Jakub Lichtenstein / Paweł Motyczyński
28 lutego, godz. 18.00 – Dorota Motyczyńska / Jakub Lichtenstein
1 marca, godz. 18.00 – Paweł Motyczyński z orkiestrą kameralną

Dodatkowo w weekendy – 22 i 28 lutego oraz 1 marca pomiędzy godziną 16.00 a 16.40 występy utalentowanych uczniów krakowskich szkół muzycznych (Chopin Teen).

Repertuar:

repertuar_2

IV edycja Urodzin Chopina

205. urodziny najwybitniejszego jak dotąd polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina, będziemy świętować w krakowskiej Galerii Kazimierz.

Do udziału w IV edycji Urodzin Chopina zaprosiliśmy wybitnych pianistów młodego pokolenia, znanych z krajowych i międzynarodowych festiwali. Wystąpią między innymi Witold Wilczek, Dorota Motyczyńska i Jakub Lichtenstein. Podczas koncertu otwarcia, 22 lutego, zagrają Alicja Oktabska oraz Katarzyna Vernet. Ostatniego dnia koncertowego (1 marca) koncert e-moll wykona wielokrotnie nagradzany Paweł Motyczyński; towarzyszyć mu będzie trzynastoosobowy skład – Muzycy Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Tegoroczne wydanie UC będzie wyjątkowe. Oprócz muzyków z bardzo dużym dorobkiem artystycznym, wystąpią uczniowie szkół muzycznych wyróżniający się talentem wśród swoich rówieśników. Wszyscy będą  mieli szansę na zaprezentowanie swego talentu przed nietypową publicznością i zdobycie nowych doświadczeń.

Sama Galeria Kazimier to miejsce, w którym historia Krakowa łączy się z nowoczesną architekturą. Dogodna lokalizacja (zaledwie kilka minut od Rynku) pozwoli szerokim grupom odbiorców wziąć udział w darmowych, profesjonalnych koncertach fortepianowych na cześć Mistrza.

Serdecznie zapraszamy!

III edycja – podsumowanie

Trzecia edycja Urodzin Chopina, organizowanych w galeriach handlowych, dobiegła końca.

204. urodziny polskiego kompozytora świętowaliśmy w krakowskiej Bonarka City Center, tradycyjnie od 22 lutego do 1 marca.

Setki osób ponownie dały się uwieść chopinowskim polonezom, etiudom, mazurkom, nokturnom, walcom… Bonarkowa publiczność każdego dnia zajmowała miejsca przy scenie i gromadziła się w pobliskich kawiarniach na długo przed występami młodych pianistów. Łącznie wystąpiło 9 pianistów, sopranistka oraz 13-osobowa orkiestra kameralna.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tegorocznych Urodzin Chopina oraz brania udziału w kolejnych odsłonach wydarzenia.

1_03_final4

Partnerzy edycji 2014 r.: RMF Classic, Piano Centrum

Artyści III edycji Urodzin Chopina

Zapraszamy na 8 koncertów organizowanych w Bonarce z okazji 204. urodzin polskiego pianisty.

Niezwykłe obchody rozpoczną się 22 lutego i potrwają do 1 marca. Codziennie od 18.00 do 19.00 w Palmiarni chopinowskie mazurki, etiudy, sonaty, preludia czy walce grać będą wybitni pianiści młodego pokolenia oraz orkiestra kameralna, która w Bonarce wystąpi 1 marca, na finał całych obchodów.

Za fortepianem zasiądą laureaci wielu międzynarodowych oraz krajowych konkursów i festiwali (repertuar poniżej). Koncert otwarcia zagra niezwykle utalentowany Przemysław Lechowski (Warszawa), zdobywca wielu nagród, a także juror  Syberyjskiego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Tomsku (Rosja) oraz Galaxy International Piano Competition w Indonezji. Ostatniego dnia koncertowego (1 marca) koncert f-moll wykona wielokrotnie nagradzany pierwszym miejscem – Przemysław Witek (Poznań); towarzyszyć mu będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

Poniżej przedstawiamy tegoroczne zestawienie artystów wraz z repertuarem:

zaproszenie-1  zaproszenie-2

Partner strategiczny

Partnerem strategicznym Urodzin Chopina  jest firma Piano Centrum - największy w Małopolsce salon sprzedaży pianin i fortepianów.

Ta rodzinna firma założona przez Ryszarda Gazdowicza funkcjonuje nieprzerwanie od 1975 roku, zajmując się tradycyjnymi instrumentami klawiszowym w pełnym zakresie, od sprzedaży, poprzez serwis i renowację.

Piano Centrum współpracuje z Filharmonią Krakowską, Akademią Muzyczną w Krakowie, Operą Krakowską.

www.pianocentrum.pl

Klasycznie z nami

Koncertom fortepianowym w ramach Urodzin Chopina patronuje RMF Classic.
Bardzo dziękujemy za okazane zaufanie i chęć promocji Urodzin oraz biorących w nich udział pianistów.

RMF Classic słuchać można online (rmfclassic.pl) oraz tradycyjnie (w Krakowie na częstotliwości 87,8 FM)
Na urodzinowe koncerty zapraszamy do Bonarka City Center w Krakowie od 22 lutego do 1 marca (w godz. 18-19).

Trzecia edycja

Już 22 lutego br. rozpocznie się trzecia edycja Urodzin Chopina. Standardowo jej finał nastąpi 1 marca. Tym razem pięknem muzyki Fryderyka Chopina będziemy urzekać w krakowskiej galerii Bonarka City Center. 

Przed szeroką i co dzień zmieniającą się publicznością wystąpią wybitni pianiści młodego pokolenia. To dla nich ogromne wyzwanie z uwagi na audytorium i miejsce.

Urodziny Chopina to ogromna szansa na zapoznanie się z twórczością wybitnego polskiego kompozytora. Ci, którzy zdecydują się wziąć udział w koncertach fortepianowych, na pewno będą zaskoczeni szerokim repertuarem. Zapraszamy.